2009. július 18., szombat

Mekkora hitel vállalható?

Rengeteg cég, sokfajta konstrukcióban kínál hiteleket. Itt most áttekintjük lépésről lépésre, hogy mit érdemes átgondolni hitelfelvétel előtt, mire van szükség a kedvező hitelbírálathoz, milyen szempontok alapján tudjuk kiválasztani a számunkra legmegfelelőbb hitelt és hitelintézetet.

Mekkora adósságot vállaljak?


Ha bármelyik bankba betelefonálunk, vagy megnézzük a honlapját, percek alatt kiszámolnak nekünk egy hozzávetőleges összeget a bevallott jövedelmünk alapján arról, hogy mekkora hitelt
vehetünk fel, és mekkora lesz a hitel törlesztő részlet.e Azonban mielőtt beleélnénk magunkat a dologba és a megadott összeg alapján elrohannánk álmaink házát megvenni, nem árt leülni egy csöndes sarokba és végiggondolni néhány dolgot.

A legfontosabb: kizárólag mi magunk tudjuk eldönteni, hogy mekkora hitelt tudunk vállalni. Ne hagyjuk, hogy ezt egy banki ügyintéző döntse el helyettünk!
Csakis mi vagyunk tisztában pénzügyi helyzetünk minden árnyalatával – vagy még mi sem –, az ügyintéző nem tudhat mindent. Érdemes végiggondolni, hogy álmaink otthonának megszerzésén kívül milyen egyéb fontos céljaink vannak - (pl. nyugdíj-előtakarékosság, a gyerekek iskoláztása) amire nem ártana szintén félretennünk.

Havi költségvetés készítése


Hacsak nincsenek jómódú és nagylelkű szüleink, vagy egy gazdag nagybácsink, valószínűleg kénytelenek leszünk meglehetősen nagy összegű hitelt felvenni. Ha az elkövetkező 20 évben nem akarunk reggeltől estig gürcölni a törlesztő részletek kifizetéséért anélkül, hogy megengedhetnénk magunknak olyan kilengéseket mint egy mozijegy vagy egy éttermi vacsora, akkor alaposan vizsgáljuk meg a havi költségvetésünket. Készítsünk egy táblázatot, melynek egyik oszlopában a bevételeink szerepelnek (a valós bevételeink, amelyek nem tartalmazzák az esetleges prémiumokat, és azt az optimista feltételezést, hogy a főnök fél év múlva egész biztos felemeli végre a fizetésünket…), a másik oszlopba pedig a szokásos kiadásaink kerüljenek. Ideális esetben legalább három, de inkább hat hónapig kellene figyelni a kiadásokat, hogy legyen egy reális havi átlagunk. A kiadások összeírásánál vegyük figyelembe a szokásos tételeken kívül (élelem, ruha, közlekedés, szórakozás, biztosítási díjak, esetleg meglévő hitelek törlesztése), hogy az új lakás rezsije esetleg magasabb lehet, a biztosítás díja is több lehet, emellett ha családi házat veszünk, akkor több pénz kell a szükséges karbantartási, javítási munkálatokra. És persze ne felejtsük el beleszámolni a havi törlesztőrészletet. Hogy valami pozitívat is említsünk: a lakáscélú hitelek törlesztőrészletének egy része (az éves keresetünk nagyságától függően változó mérték)
levonható a személyi jövedelemadóból – igaz, ezt csak az aktuális évet követő bevallás során
tudjuk érvényesíteni. Ne tervezzünk úgy, hogy a kiadásaink az utolsó fillérig felemésszék a bevételeinket! Bármikor felmerülhetnek váratlan kiadások (elromlik valami, betegek leszünk, elveszthetjük a munkánkat is egyik napról a másikra, ezért célszerű, 6 havi megélhetési költséget tartalékolni.

1 megjegyzés:

  1. Pénzügyi válságban van, és pénzt keres saját vállalkozásának megkezdéséhez vagy számláinak kifizetéséhez? Mindannyian alacsony típusú, 2% -os kamatozású hiteleket alkalmazunk, e-mailben a (TRUSTLOAN88@GMAIL.COM) vagy a WhatsApp Us webhelyre. a +1 443 281 3404 telefonszámon

    VálaszTörlés